Wybór odpowiedniego fotografa na Twój Ślub.

Weselne fotografie to coś, do czego wracać będziemy przez lata. Uchwycony moment przysięgi, chwile naszego wzruszenia oraz wspomnienie tego wyjątkowego dnia. Dzięki fotografiom zatrzymujemy czas i powracamy do minionych chwil. Jak więc wybrać profesjonalnego fotografa, który zapewni nam wspaniałą pamiątkę? Zapraszamy do lektury!

Jak wybrać fotografa ślubnego?

W Internecie znajdziemy mnóstwo zleceniodawców, którzy oferują swoje usługi. Fora ślubne aż roją się od konkurencyjnych cen oraz rabatów, które oferowane są przy większym zamówieniu. Nic dziwnego, że większość par młodych ma wątpliwości, którego fotografa ślubnego wybrać. Właśnie dlatego dziś przedstawimy Wam kilka cennych wskazówek, które mamy nadzieję, pomogą podjąć decyzję.

Umiejętności.

Wbrew pozorom nie każdy zleceniodawca, który oferuje swoje usługi fotograficzne, będzie spełniał nasze wymagania. Dobrze zrobione zdjęcie wymaga nie tylko profesjonalnego sprzętu, ale również umiejętności, które posiada sam fotograf. Czy uchwyci piękny blask słońca za parą młodą, czy będzie kazał zmienić im miejsce zdjęcia? Czy uchwyci na fotografii uczucie szczęścia i miłości, czy będzie to po prostu kolejna fotografia, na której widnieją dwie osoby? Perspektywa zdjęcia, wydobywanie uczuć oraz krajobrazu, to wszystko nadaje zdjęciom niepowtarzalnego klimatu.

Doświadczenie.

Warto przed podpisaniem umowy poprosić fotografa o jego portfolio, które ukazuje reportaże ślubne, które stworzył. Dlaczego warto prosić fotografa o pełen reportaż ślubny? Między innymi dlatego, że w jego ofercie bądź na stronie internetowej z pewnością widnieją najlepsze zdjęcia. W pełnym reportażu zobaczymy pakiet wszystkich wykonanych zdjęć, dzięki czemu będziemy mogli prawidłowo ocenić warsztat fotografa i podjąć decyzję.

Osobowość.

Zdziwieni? Mamy nadzieję, że nie! Fotograf musi Was poczuć, zrozumieć i nadawać z Wami na podobnych falach, żeby zatrzymać Wasze emocje na zdjęciu. Jego obecność nie powinna Was wpędzać w zakłopotanie, czy irytację, wręcz przeciwnie, powinniście czuć się przy nim swobodnie.
Zazwyczaj już podczas wstępnych konsultacji, czy podczas omówienia oferty spędzicie razem kilka chwil, które pozwolą Wam ocenić komunikatywność fotografa.

Opinie innych klientów.

Jest to bardzo istotne przy wyborze fotografa na ślub. Pary Młode chętnie dzielą się swoimi wrażeniami w internecie, powstają również strony, które pozwalają poznać zleceniodawców, którzy są oszustami. Nim podejmiecie decyzję, warto przejrzeć kilka stron i zapoznać się z doświadczeniem innych par młodych, które współpracowały już danym fotografem.

Pomysłowość.

Spójrz na fotografie, które stworzył interesujący Cię zleceniodawca. Czy osoby na zdjęciu są w ruchu? Czy zdjęcia są naturalne? A może na każdym zdjęciu wszyscy stoją, a ich uśmiechy wydają się być wymuszone? Kreatywna fotografia to sztuka, która przy weselu jest podstawą!

Chcesz poznać więcej wskazówek? Śledź naszą stronę na bieżąco !